KONKURS

Pies pełen miłości:

MÓJ GOLDEN RETRIEVER

Dodaj zdjęcie lub rysunek Goldena pod postem na FB lub w relacji na IG, 
wygraj atrakcyjne nagrody!

 

1️⃣ Zainstaluj bezpłatną aplikację MyPetStory📲
2️⃣ Wklej pod postem na FB zdjęcie lub rysunek swojego Goldena lub dodaj w relacji na Instagramie z oznaczeniem naszego profilu @mypetstoryapp

Jeśli marzysz o tej rasie wykonaj rysunek dowolną techniką i zamieść zdjęcie w komentarzu pod postem!

mypetstory obraz telefony

Pobierz aplikację MyPetStory
i korzystaj!

 

Golden – pies do wszystkiego

Jedna z najpopularniejszych

ras psów!

Golden retriever to pies o łagodnym usposobieniu

Golden retriever to rasa stworzona jako myśliwska, ale zarówno wraz ze zmieniającą się rzeczywistością, jak i rolą psa doskonale dostosowała się do współczesnego świata. Obecnie golden doskonale odgrywa rolę psa rodzinnego. Łatwy w wychowaniu i nauczeniu czystości, nienachalny w swojej obecności w domu – nie oczekuje cały czas zainteresowania sobą od członków rodziny, a jednocześnie chętnie uczestniczy w jej życiu. Delikatny w stosunku do dzieci, współuczestnik ich zabaw. Pamiętajmy jednak, że gdy śpi w swoim posłaniu, oczekuje, że nikt raptownie nie będzie go budził lub przytulał, o czym dzieci często zapominają.

Goldeny równie dobrze radzą sobie jako przewodnicy niewidomych. Ich stabilny charakter, zapatrzenie we właściciela oraz inteligencja i łatwość uczenia stanowią doskonałą bazę do przygotowania idealnych przewodników niewidomych właścicieli. Ta droga jest trudna, poprzedzona licznymi testami, którym są poddawane szczenięta, a później już młode psy, wymagającym treningiem, któremu nie sprosta każdy osobnik, bo zarówno ludzie, jak i psy mają swoje indywidualne cechy oraz predyspozycje.

Goldeny doskonale odgrywają też rolę psów poszukujących ludzi w ratownictwie górskim. Ich zdolności w tej dziedzinie zaczęto wykorzystywać w latach 70. ubiegłego stulecia w Szkocji. Także w Polsce, w połowie lat 90. XX w., pierwszy golden polskiej hodowli trafił do grupy ratowniczej, świetnie sobie radząc w nowej dla siebie roli.

Do dziś goldeny są wykorzystywane w swojej pierwotnej roli, tzn. psa myśliwskiego. Jak większość myśliwskich psów ras angielskich, golden ma wąską specjalizację – to aporter zestrzelonej zwierzyny, głównie ptactwa i zwykle z wody, chociaż w polu radzi sobie równie doskonale. Jego specjalizacja nie sprzyjała popularności rasy wśród myśliwych na kontynencie, gdzie poszukiwany był raczej wszechstronny pies myśliwski.

Bardzo często kupno goldena jako psa rodzinnego kończyło się także obecnością na wystawach, choć wcześniej takich planów właściciel nie miał. Tak najczęściej powstają hodowle.

Uniszki

Od 2016 roku w naszej głowie rozwijała się myśl, aby wykorzystywać surowce własnej produkcji. Właśnie wtedy wpadliśmy na pomysł, aby stworzyć gryzaki i karmę, która pomoże właścicielom zwierząt zadbać o ich zdrowie. Na początku tworzyliśmy produkty dla naszych pupili – Pinkiego, Antosi i Daisy. Okazali się surowymi testerami, ale dla zwierząt wszystko! Próbowaliśmy, zmienialiśmy, aż wyszło doskonale. W 2020 roku rozpoczęliśmy produkcję na większą skalę. Tutaj zaczęła się prawdziwa przygoda. Fantazjowanie o uszczęśliwianiu zwierząt w całej Polsce stało się prawdą. Od września 2021 roku nasze marzenie realizujemy w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym. Teraz możemy wdrażać nowe pomysły i czerpać z natury to, co najlepsze. Dla rozwoju, dla Ciebie, a szczególnie dla wszystkich pupili!

Nelson-X

Marka NELSON-X jest polska i specjalizująca się w produkcji najwyższej jakości akcesoria spacerowe. Artykuły NELSON-X tworzone są przy współpracy z kynopsycholog Edytą Dziapą-Thomas. Nasze wyroby stworzone są z miłości do najwyższej jakości akcesoriów spacerowych.

Smycz 5 metrowa w złoto-niebieskie liście to wysokiej jakości smycz przepinana. Idealna do spacerów poza miastem.

Smycz 2 m przepinana galaktyka z różowym neoprenem to najwyższej jakości smycz przepinana idealna do spacerów poza miastem i w miejskim zgiełku.

Smycz przepinana 2 m kolor monstera to smycz, która świetnie sprawdzi się zarówno w mieście jak i poza nim.

Nadwyraz.com

To polska marka odzieżowa, która powstała ze szczerego uczucia do polszczyzny, kultury i literatury polskiej. Nasze produkty bazują na inteligentnej zabawie słowem, żartach i łamańcach językowych. Znajdziesz u nas produkty idealne na prezent dla miłośnika psów, kotów, moli książkowych, rośliniarzy i wiele innych!

Wydawnictwo RM

Wydawnictwo RM powstało w 1996 roku poprzez wydzielenie działalności wydawniczej z Oficyny Wydawniczej Read Me. Wydajemy poradniki, w tym książki kucharskie, poradniki dla hodowców zwierząt, książki poświęcone ogrodnictwu, szeroko rozumianym robótkom ręcznym, różnym dziedzinom sportu, ale także książki dla dzieci, o szachach oraz reportaże.

Golden retriever to pies o łagodnym usposobieniu, zrównoważony, nieagresywny w stosunku do otoczenia. Wiecznie uśmiechnięty, zapatrzony w swojego właściciela, ale nie poddańczy. Inteligentny i chętny uczestnik zabaw dzieci

– Andrzej Stępiński

Międzynarodowy sędzia kynologiczny (FCI)

Przewodniczący Klubu Retrievera ZKwP

Hodowca golden retrieverów z przydomkiem Oligarchia

Pełną treść artykułu i więcej informacji o rasie Golden Retriever znajdziesz w numerze Pies Rasowy 25/2019! oraz na stronie internetowej https://piesrasowy.pl/

Nie czekaj i weź udział w konkursie!

Zgłoszenia konursowe przyjmujemy do 17 lutego 2023 r

SPONSORZY:

Copyright © 2024 MyPetStory. All Rights Reserved.